Kamery do vlogowania – jak wybrać najlepszą?

Kamery do vlogovaniaW ostatnich latach popularność wideoblogów, czy po prostu vlogów stale rośnie i chyba każdy z nas przynajmniej raz myśliał o to żeby zacząć nagrywać wideo. Vlogują praktycznie wszyscy: dzieci, nastolatki, matki, eksperci z branży…Krótko mówiąc, vlogowanie nie jedno ma oblicze.  Nagrać vloga możesz nawet na swojego smartfona, ale jeśli chcesz żeby twój kanał na YouTube czy Tik-Tok pięknie wyglądał, warto uzwględnić nieco inne podejście i skorzystać z bardziej profesjonalnego sprzętu. Jakie kamery są najlepsze do vlogowania – dowiesz się w tym artykule.

Najpierw musimy zwrócić uwagę na podstawowe parametry, które każdy sprzęt do vloginga powinien posiadać, zatem przejdziemy do konkretnych modeli.

Ruchomy ekran kamery

Dla wielu vlogerów ruchomy ekran kamery to sprawa kluczowa, ponieważ jest to bardzo duże ulatwienie kiedy możesz siebie w trakcie nagrywania i masz kontrolę nad kadrem.

Dźwięk

Jak wiadomo obraz bez dobrego dźwięku równie dobrze mógłby nie istnieć. Dlatego przy wyborze kamery do vlogowania warto sprawdzić, jakiej jakości jest wbudowany mikrofon. Jeżeli planujesz korzystać z mikrofonu zewnętrznego

koniecznie sprawdź czy jest możliwość podpięcia takiego mikrofonu do wybranej kamery.

Jakość i stabilizacja obrazu

Wystarczająca jakość dla większości vlogów wynosi rozdzielczość fullHD, ktorą posiada dzisiaj prawie każdy sprzęt. Jeśli jednak zajmujesz się tematyką związaną z modą, urodą lub tematami, które bardzo mocno kładą nacisk na wizualne aspekty vloga, to warto pomyśleć o rozdzielczości 4K, która obecnie jest bardzo popularna i z czasem może stać się standardem, podobnie jak teraz full HD.

Teraz przejdziemy do samego sprzętu i uwzględnimy kamery, które moim zdaniem najlepse dla vlogera.

Kamera Sportowa GoPro HERO7 black

Najbardziej zaawansowana kamera sportowa w historii marki GoPro. Nagrania są bardzo ostre w rozdzielczości 4K.  Mimo małego rozmiaru kamerka ma wbudowane aż 3 mikrofony, dzięki czemu nie ma problemu ze stroną dźwiękową ( jest również opcja na dodatkowy zewnętrzny mikrofon). Co więcej, kamerka ta pozwala na kręcenie vlogów pod wodą, bo jest wodoodporna aż do 10 metrów. Jest to sprzęt naprawdę wszechstronny i umożliwiający nagranie wszystkiego, w każdych warunkach. Kosztują te kamery około 1550zł.Kamery do vłogowania - GoPro HERO7

Zoom Q8

Zoom Q8 jest kamerą, która nagrywa w rozdzielczości HD 2304×1296 oraz posiada obrotowy ekran, a także – co zasługuje na szczególną uwagę -posiada wysokiej jakości wbudowany mikrofon oraz możliwość podłączenia zewnętrznych mikrofonów za pomocą profesjonalnego złącza XLR. Idealny dla osób nagrywających vlogi muzyczne z instrumentami, własną muzykę czy śpiew. Można zamontować ją na każdym statywie i używać absolutnie wszędzie – na koncercie, w studiu, w sali prób, w plenerze czy w domu.

Kamery do vłogowana - Zoom Q8

Sony FDR-AX33

Szukając dobrego sprzętu do nagrywania filmów na Youtube i nie tylko nie możemy przejść obojętnie obok propozycji firmy Sony. Wyglądem może przypomina stare kamery, ale tak naprawdę drzemie w niej nieprawdopodobny potencjał. Bardzo dobra stabilizacja obrazu, 10-krotny zoom optyczny i rozdzielczość 4K.  Do tego wszystkiego dodać należy możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu oraz obrotowy ekran i mamy wysokiej klasy sprzęt do nagrywania vlogów. A to wszystko w zgrabnej i lekkiej obudowie.

Kamery do vlogowania - Sony FDR-AX33

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *