Jak wybrać odpowiedni mikrofon?

Jaki wybrać odpowiedni mikrofonJak wybrać mikrofon dostosowany do twoich potrzeb i na co zwrócić uwagę? W tym artukule dowiesz się jakie rodzaje mikrofonów isnieją i jak wybrać najlepszy.

Mikrofon dynamiczny a pojemnościowy – jakie są różnice?

Mikrofon pojemnościowy jest delikatny, niezwykle czuły, szczegółowo nagrywa zarówno linię wokalną, jak i instrumenty muzyczne, rejestrując nawet najmniejsze dźwięki. Wymaga dobrej akustyki pomieszczenia, jest dedykowany do studyjnego użytku.

Mikrofon dynamiczny jest mniej dokładny, doskonale poradzi sobie nawet w słabych warunkach akustycznych, miejscach nieprzystosowanych do nagrywania, rejestrując dźwięk na przyzwoitym poziomie. Wariant dynamiczny świetnie sprawdzi się podczas konferencji, przemówień, imprez okolicznościowych, wywiadów na gorąco, sond ulicznych i innych występów na żywo.  Mikrofony dinamiczne Cechują się większą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Mikrofon pojemnościowy jest urządzeniem przeznaczonym do rejestrowania dźwięku. Od standardowego modelu różni się sposobem zasilania, a także sposobem przetwarzania fal dźwiękowych. Jego największą zaletą jest to, że z łatwością rejestruje wszystkie, nawet najcichsze dźwięki. Ze względu na przeznaczenie, mikrofony pojemnościowe dzielimy na:

Mikrofony pojemnościowe estradowe 

Takie mikrofony najczęściej stosowane podczas występów na scenie, do nagłośnienia instrumentów akustycznych, chóru.

Rode – S 1.  Mikfofon został zaprojektowany pod kątem uzyskania bezkompromisowej jakości wokalu podczas pracy na scenie i może być również wykorzystywany w studiu w sytuacji, gdy wokalista zapragnie trzymać w ręce mikrofon.

Mikrofon-pojemnosciowy-Rode-S1

–  AKG C5. Mikrofon z łatwością utoruje sobie drogę nawet przy najwyższych poziomach miksowanego sygnału na scenie.

preview

 Mikrofony  pojemnościowe studyjne

Mikrofony studyjne używają podczas sesji nagraniowych w studiu lub do homerecordingu. Modele, ktore mogę z pewnością polecić:

– AKG P120. Niska masa membrany mikrofonu zapewnia czysty dźwięk z dokładnymi szczegółami dźwięku dla wokalu, mowy i instrumentów rejestrowanych w studiach projektowych i domu.

akg-p120-usb-thumbnail-686x686-60

-Rode NT1.  Charakterem brzmienia nawiązuje do słynnych mikrofonów z przeszłości, prezentując jednocześnie ekstremalnie niski poziom szumu. Zapewnia detaliczny przekaz w paśmie środkowym, jedwabiste brzmienie tonów najwyższych oraz ciepły i okrągły bas.

Mikrofony pojemnościowe konferencyjne

Znajdują zastosowanie podczas spotkań biznesowych, szkoleń.

– AKG CGN521 STS. Mikrofon został specjalnie zaprojektowany dla niedoświadczonych mówców, którzy mówią do mikrofonu pod różnymi kątami.

Shure Centraverse CVG12 B/C.Mikrofon  zapewnia wysoką jakość dźwięku w wielu różnych lokacjach włączając mównice oraz biurka.

Jaki wybrać odpowiedni mikrofon?

Mikrofony pojemnościowe krawatowe

Czyli tzw. „pchełki”, które są przypinane do krawata, klapy marynarki, powszechnie wykorzystywane podczas różnych relacji, wywiadów).

– Sennheiser MKE 40-EW. Mikrofon z dużym wzmocnieniem, bardzo dobrą jakością mowy, wyjątkowym odwzorowaniem basu.

Jaki wybrać odpowiedni mikrofon?

– TOA EM-410. Idealny do aplikacji zwiazanych z przetwarzaniem i rejestracja sygnału mowy. Zaprojektowany specjalnie z mysla o wykorzystywaniu jako mikrofon przyczepiony w obszarze klatki piersiowej.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *